HP 3D Yazıcı Grubu Küresel Başkan Yardımcısı Filiz Akdede Oldu

HP’de 26 yıldır görev yapan Filiz Akdede, HP’nin faaliyette bulunduğu çeşitli ülke ve bölgelerde Perakende ve Kurumsal Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Akdede bu süreçte dönüşüm stratejileri, iş yürütme ve derinlemesine pazar içgörüleri konularında liderlik yaptı. Yeni görevinden önce 5 yıl boyunca HP Geniş Formatlı Yazıcılar Avrupa Genel Müdürü, 5 yılı aşkın süre ile de HP Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Akdede, karmaşık pazar zorluklarının üstesinden gelerek ve etkili pazara giriş stratejilerine öncülük ederek derin bir uzmanlık da kazandı.

HP’nin büyüme sürecine olan önemli katkısı ve vizyoner liderliği sayesinde bu göreve getirilen Akdede, büyüme fırsatlarına sahip pazarlar hakkındaki bilgisi ve karmaşık kategori yönetimindeki uzmanlığı ile dikkat çekiyor. Akdede, bu deneyimiyle HP 3D Yazıcı Grubu’nun global pazarı genişletme çalışmalarında önemli bir itici güç olacak. Sürdürülebilirlik ve çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığın (DE&I) savunucusu ve başarılı bir kadın lider olan Akdede sürdürülebilirlik ve DE&I konularında saygın bir ses olarak İspanya’da çok kültürlü İş Araştırma Gruplarına (BRG) liderlik ederken kapsayıcılık ve sürekli öğrenme kültürünü de teşvik ediyor.

HP Kişiselleştirme ve 3D Yazıcı Grubu Başkanı Savi Baveja konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Filiz Akdede’nin atanması ekibimiz için önemli bir dönüm noktası. Geçmiş performansındaki başarısı, stratejik içgörüsü, sürdürülebilirlik ve çeşitlilik konusundaki tutkulu savunuculuğu, onu pazara açılma stratejimizi ileriye taşıyacak mükemmel bir lider haline getiriyor.

Kendisi HP’de değer verdiğimiz yenilikçilik ve liderlik niteliklerini bünyesinde barındırıyor. Yeni görevinde de son derece pozitif bir etki yaratacağından eminim. HP 3D Yazıcı Grubu olarak Filiz Akdede’nin ekibe getireceği yeni bakış açıları ve yenilikçi stratejiler konusunda heyecan duyuyoruz. Bu atamanın HP’nin 3D Yazıcı sektöründe mükemmellik, yenilikçilik ve liderliğe yönelik süregelen taahhüdünü yansıttığına inanıyoruz.”

Filiz Akdede yeni göreviyle ilgili olarak, “Katmanlı üretim, HP’nin inovasyona olan tutkusunun en güzel örneklerinden biri. 3D yazıcı liderlerimizle birlikte çalışmak ve çözümlerimizi yeni sektörlere taşımak, bu çığır açan teknolojinin şirketlerin tedarik zinciri, sürdürülebilirlik ve kişiselleştirme yaklaşımlarını nasıl değiştirebileceğini görmek için mükemmel bir fırsat.” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Filiz Akdede, Stanford Üniversitesi’nde Yaratıcı Liderlik Programı’nı ve Berkeley Üniversitesi Kapsayıcı Liderlik Programı’nı tamamladı. Ayrıca, Amerikan Şirketler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜSİAD Bilgi Teknolojileri Masası Başkanlığı, TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Projesi Mentorluğu, B20 Zirvesi Çalışma Komitesi Üyeliği, Turkish WIN Barcelona Ekibi Liderliği, EADA Business School Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliği, Win-Win Connection Proje Liderliği görevlerini de yürüttü. Filiz Akdede Sürdürülebilirlik, Mega Trendler, Değişim Yönetimi, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Yüksek Performanslı Takımlar Yaratma, Şirket Kültürü konularında konuşmacı olmasının yanı sıra çeşitli üniversitelerde eğitim vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x